Advert

REKTÖR ATAMASI VE BOĞAZİÇİ OLAYLARI

REKTÖR ATAMASI VE  BOĞAZİÇİ OLAYLARI

Gezi olaylarının başlamasındaki sebep, sökülen ağaçları protesto etmekti. Evet belki masumca başladı ama, illegal ve terör örgütü yanlılarının kışkırtmasıyla olaylar büyüdü. Aynı senaryo bugün Boğaziçi üniversitesine atanan rektörle protestolar yeniden başladı. Asıl sorun ne? şimdiye kadar bu üniversiteye hiç kayyum rektör atanmamıştı. Bunu öğrencilerin kabullenmemesi demokratik açıdan doğru olabilir. Çünkü üniversitelerde bazen rektör, bazen yemekler, bazen okul harç paraları protesto edilebilir. Amaaaa!! Bu atama bahane edilerek, ortalığı sosyal medyadan karıştırmak, öğrenci olmayan illegal yapıları olayların içine sokmak, protesto bahanesiyle yakıp yıkmak, polis araçlarını tekmelemek, olayın bir rektörü protesto etmekten ziyade, ülkeyi karıştırmak ve mevcut düzeni yıkmak istediği anlaşılmaktadır.

HÜKÜMET BU OLAYLARI BAŞTAN ÇÖZMELİ

Sayın Cumhurbaşkanı, bu protestoları baştan anlayabilirdi. Çünkü ülkenin dili gezi olaylarından yanmıştı bir kere. Gezi olaylarında masumca başlayan protestoların nerelere vardığını ve ülkeyi nasıl zora soktuğunu en iyi Cumhurbaşkanı biliyor. Neden oyalara mahal bırakılıyor? Burası Boğaziçi burada öğrencilerin bakış açıları farklı ve protestolara müsait bir okul. Aynı rektör aynı şartlar altında iç Anadolu da bir üniversiteye atansa bu kadar sorun olacağını zannetmiyorum. Oysa sayın Cumhurbaşkanı, yine legal yönlerden tartışmalara açık olmayan bir rektör ataması da yapabilirdi. Keşke bazı uç noktaları görebilsek ve ona göre atamalar yapabilsek.

Durum ne olursa olsun yapılan illegal eylemlerin hepsini kınıyorum. Devletime, polisime, askerime ve ülke yönetimine yapılan her türlü eylemin karşısında olduğumu beyan ediyorum.

RAMAZAN DUMAN

GAZETECİ VE YAYINCILAR DERNEĞİ TEŞKİLAT BAŞKANI

REKTÖR ATAMASI VE BOĞAZİÇİ OLAYLARI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Unutulmayan ‘SOYKIRIM’
Unutulmayan ‘SOYKIRIM’
Ünlü modacı Cafer Andıç dünya çapındaki defilesiyle büyük ses getirecek
Ünlü modacı Cafer Andıç dünya çapındaki defilesiyle büyük ses getirecek