Advert

BAĞ-KUR VE GSS' LİLERİN SAĞLIKTAN YARARLANMASI MÜCADELEM SÜRÜYOR...

BAĞ-KUR VE GSS' LİLERİN SAĞLIKTAN YARARLANMASI  MÜCADELEM SÜRÜYOR...

Değerli okurlarım, güzel Manisa'mın güzel insanları

Geçtiğimiz günlerde size müjdeli bir haberle ilgili bir açıklama yapmıştım. Bu açıklamaya istinaden bir çok kişi arayıp olayın böyle olmadığını yani Bağ-Kur prim borcu olanların sağlıktan yararlanmadığını söylediler. SGK müdürü ile yaptığım görüşmelerde olayın doğru olduğu anladım. Yani sağlıktan yararlanmak için iki ay prim ödemek gerekiyormuş bu da Nisan sonuna kadar sağlıktan yararlanmak demek.

Konuyu duyarlı sağlık müdürüne ilettim. Ayrıca geçmiş dönemlerde covid 19 olup da hala şikayetleri devam eden hastalar var dedim ve bunların hiç biri bağ-kur prim borcu olduğu için sağlıktan istifade edemiyorlar diye kendisine ilettim.

Bana verdiği cevapta bu tip hastaların her ne olursa olsun mağdur edilmeyeceği, ve kendilerine bildirilmesi halinde gerekenin yapılacağı müjdesini aldım.

Hala çevrenizde BAĞ-KUR'luya da GSS borcu olup da sağlıktan faydalanmak isteyen arkadaşlar bir şekilde bana ulaşırsa ben de sağlık müdürüne bilgi verebilirim. Biliyorsunuz bu kararı normalde hükümetimizin açıklaması ve alması gerekiyor. Ama sağ olsun müdürümüzde bu konuda elinden geleni yapacağının sözünü veriyor.

(NOT) : Arkadaşlar lütfen biraz duyarlı olalım. sadece ülkemizde 2.5 milyon bağ-kurlu esnaf ve çiftçi sağlıktan yararlanamıyor. Sayfamda binlerce esnaf, çiftçi kardeşim var. Lütfen sen iyi olabilirsin ama iki sokak ilerde eşi hasta bir esnaf prim borcu yüzünden eşini baktıramıyor. en azından paylaşın yorum yapın kamuoyu oluşsun. sizden ricam budur.

BAĞ-KUR VE GSS' LİLERİN SAĞLIKTAN YARARLANMASI MÜCADELEM SÜRÜYOR...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Unutulmayan ‘SOYKIRIM’
Unutulmayan ‘SOYKIRIM’
Ünlü modacı Cafer Andıç dünya çapındaki defilesiyle büyük ses getirecek
Ünlü modacı Cafer Andıç dünya çapındaki defilesiyle büyük ses getirecek