Advert

Akhisar Efsane Başkanı Uğurladı

Akhisar Efsane Başkanı Uğurladı

Akhisar Ticaret Borsası'nın Kurucu Başkanı Önder Yamanel, yaşamını yitirdi. Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat "Arkasında bıraktığı eserlerle Akhisar onu hiçbir zaman unutmayacak" dedi.

 

Akhisar Ticaret Borsası’nın efsanevi başkanı Önder Yamanel geçirdiği kalp krizi sonucu önceki gün hayata gözlerini yumdu.  Kuruculuğunu yaptığı Akhisar Ticaret Borsası’nda 40 yıl hizmet eden Yamanel, Akhisar zeytinin markalaşmasında büyük rol oynadı.   Bu sürede Akhisar Ticaret Borsası hizmet binasını, Akhisar Ticaret Borsası Zeytin ve Gıda Pazarı'nı yaşama geçiren, Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu'nu eğitim hayatına  kazandıran Yamanel, sektörde bir çok ilke de imza attı.

 

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat Akhisar'ın zeytin yolculuğuna önderlik eden, eğitimin her şeyden önemli olduğuna inanan Önder Yamanel, bizim için bir hazineydi. Öyle bir hazine ki ne zaman aşamadığımız bir konu olsa, onun tecrübesine başvururduk. 40 yıl boyunca başkanlık yaptı. Öyle bir başkandı ki biz 40 yıl boyunca bir başkasını seçmedik, istemedik. Akhisar onu hiç bir zaman unutmayacak. Kendisine rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır diliyoruz" dedi.

 

Evli, 3 çocuk ve 4 torun sahibi Önder Yamanel'in cenazesi  Akhisar Ticaret Borsası Hizmet Binası önünde yapılacak törenden sonra Reşatbey Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.

Düzenlenen cenaze törenine Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, CHP Manisa Milletvekili  Vehbi Bakırlıoğlu, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, siyasi parti ilçe başkanları ve Temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları Aile Yakınları katıldı.  

Akhisar Efsane Başkanı Uğurladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Unutulmayan ‘SOYKIRIM’
Unutulmayan ‘SOYKIRIM’
Ünlü modacı Cafer Andıç dünya çapındaki defilesiyle büyük ses getirecek
Ünlü modacı Cafer Andıç dünya çapındaki defilesiyle büyük ses getirecek