Advert

ABD DÖRT YIL ÖNCESİ !

Sevgili Okuyucularım;

      Azerbaycan Bakü Devlet İktisat Ünüversitesinden  07-20.11.2016  tarihlerindeki ”ABİDELERİN İRSİ” Konulu bir Konferanstan döndüğümde okurlarıma ABD Seçimlerini analiz ederek, ABD Başkanlarının İrsi soy akımını  “Manisa Hür Işık Gazetesindeki köşe yazımda paylaşmıştım.”

       ABD’de Başkanlık 2016 seçimleri yapılmış olup adaylar arsı çekişmeye son verilmişti . ABD seçimlerini sürpriz olmayan sonuçla Cumhuriyet’çi Aday Donald Trump kazanmıştı.

    “Yaşadıklarımıza bakacak olursak Beylikler, Kağanlıklar, Hanlıklar, Padişahlık veya Krallıklar soy takibi veya akraba devamlılığı ile devletlerini yönetmişlerdir.”          Geçmişe dayalı tarihsel akıma baktığımızda bu yapının günümüze kadar  ABD’de. Sürdüğünü söylemiştim.

    Bu günle bu konunun veya ABD ile ne alâkası! Alâkası var diye soracak olursanız,  Barak Obama dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletlerinin Başkanları biri birleriyle akraba topluluklarını oluşturarak Başkanlık seçimlerinde bu yapısallıkları halkın gözünden kaçırılarak Başkanlığın kendi yapısallıkları dışına taşmasına müsaade etmeden günümüze ve günümüzden sonrasına da uygulamaları uzanacaktır.

    ABD’ nin bütün Başkanları, İngiltere Kralı John LACKLAND’ın soyundan! Yakın veya uzakta olsa akraba topluluklarıdır. Kral John Lackland Dünya tarihinde “Ricard” ve II. Enrix’in Kardeşidir. Efsanevi anlatımlarına göre “Robin Hud’un mücadele ettiği Kraldır. ABD’de nin 43 Başkanının 34’ü Bir Dedenin soyundandır. Diğer 19’u ise İngiltere Kralı III. Edvard’ın soyundandır. 177.cı Yılda Bağımsızlığını elde ederek Avrupa Monoriyasından ayrılarak aynı soyu takip ettirerek bu güne gelinmiştir.

    Bunlar anlatılırken ya nasıl olur! Barak Obama’da bu soydan olur demeyin demiştim!

     Akraba Başkanlar arasında en çok olmaz denilen fakat gerçek bir akımı sonrası, Berak Obama İrlanda Kralı Brayn BOR, İngiltere Kralı Conun torunu I.Eduard ve Şotlandiya Kralı I. Vilhelmin tornu olduğu anlatmıştım.

    Barak Obama bilindiği üzre Ana tarafı Afrika’da “Dan” kabilesindendir, Anne soy adı Ann Dunham olup kölelikle getirildikleri bu günkü ABD’de ezilenler arasında yükseltilen bir kaç Afrika kökenlilerden bir tanesi de Barak Obama olmuştur.”

    Edward Fitz Randolph 1607- 1685 yıllar / Marta Eltonhed 1628 – 1689 yılları / Kiyev Knyazı Müdrük Yaroslavn  978 – 1054 yıllarında soyundan olan Şotlandiya Kralı (Büyük Britanya ) bünyesinde olan, I.Vilhelm 1143 – 1214 tarihlerinde/ İngiltere Kralı I. Edvard’ın 1239 – 1307 ilaveyi soyundan olup, ailevi Krallar içerisinde soyuna daylı olanlar İngiltere Kralı Büyük Alferd 849 – 899 yılları arasındaki  Krallardan dır, bunlarında isimleri soy ağacında görülmektedir.

     Diğer 16 ABD Başkanı, Corc Vaşington, Milard Filmora, Franklin Pirs, Abraham Linkoln, Uillis Grant, Rezerford Heys, Ceymis Qarfid, Qrover Klivlend, Tedi Ruzvelt, Vilyam Taft, Kalvin Kulic, Herbert Huver, Franklin D. Ruzvelt, Riçard Nikson ve Cerald Fort’la ayrıca akrabalıkları olduğu, Albania (Arnavutluk) kralı ile de Yakın akrabalık bağları olan Buş’un Britanya Kralı ailesinin Vindzorlar familyası ile akrabalık bağları olduğu, Britanya Kraliçesi Yeliza Henri Veta ve annesi ilede 13.çü nesil akraba olduklar, Kral III.Henri II. Kral ve I. Edvard bağlantılı oldukları,. Corc Buş, Con Kerın ile amca zade oldukları görülmektedir.

     Sakın ha hiç mi yok akraba topluluğu dışından, ABD’ye başkan olan demeyin. Var elbette var ama ne yazık sayı olarak bir tane idi. O da 8. ABD Başkanı Martın Van Byüren di. Ve ikincisi de geldi Cumhuriyetçi aday Donald Trump. Demiştim!

      İngiliz ve Fransız Monorklarının evlatları olan Buş ve Keri kardeşler yeniden, ( Baş ve Kemikler) adı ile gizli bir öğrenci cemiyeti oluştururlar, bu cemiyet gizli üyeleri arasında bulunan 1832.ci Yıllar da Vilyam Huntington Rassel ve Alfonso Taft taraffından Yel Ünüversitesinde yaygın talebe katılımı ile kuruluyor.

    Corc Buş ve Con Kerri 2004 Yıllarında biri birlerine rakip görünseler de ikisi de aynı teşkilatın insanları olarak kendilerini kim kayıp ederse etsin zaferi (Baş ve Kemikler) teşkilatı kazanmış olarak sayıyorlardı.

    Bu gün günümüzde yavaş yavaş ABD de kazanlar kaynamaktadır. İç siyahi kargaşa kunduz yuvasını oluşturmaktadır. Biriken sular sele değil tsunami şeklinde barajı patlatabilir. ABD uzun sürmeyen iç kargaşayı yaşaması uzak değil görünmemektedir.  

   Bu gün; 2016 seçimlerinden beri Hilary Clinton'un kurdurduğu, "Birlikte İleriye- Onward Together" adlı girişim; "Diren, ısrar et, vazgeçme, destekle - Resist, insist, persist, enlist" sloganıyla, Trump'ın köşeye sıkıştırılmasını sağladı. Gelinen nokta da işarete göre, TRUMP –BİDEN Başkanlık yarışı taraftarlar arasında sokak çatışmalarını başlattı bile.

   ABD, ekonomik ve siyasi alanda Çin ve diğer gelişen ekonomiler karşısında mevzî kaybediyorken iç kargaşa bakalım ABD’yi nereye taşıyacaktır.

   Son seçim sonrası TRUMP kendi damarını kendi eli ile keser ise kan kayıbından tarihin derinliklerine bölünmüş ABD olarak yolcu olur mu ne dersiniz?

    ABD- Birleşik Devlet yerine, geçmişte yaşadığı Kuzey-Güney savaşına benzemeyen siyahi hareketin altında kalacağının çanlarının çalmasını BIDEN’in siyahi Başkan yardımcısı bile durduramaz.

     Yine de aynı teşkilatın (Baş ve Kemikler ) teşkilatı anlayışında ABD nin mevcut Başkanı Donalt Trump’un, seçilmiş görünen başkanı BİDEN’e ,  direnemediğini görüyoruz. . BIDEN’e şimdiden hayırlı olsun diyelim!

     ABD'de de 8 Kasım 2020  gerçekleşmiş olan başkanlık seçimleri ,  Demokrat aday BIDEN ile Cumhuriyetçi Başkanları Donald Trump'ın mücadelesini gördük ABD de seçim öncesi düzenlenen son anketler, Demokrat aday BIDEN’i önde gösterdiler. Kamu oyunda yaratılan algının semeresini nihayet bu seçimde,  Hilary Clinton'un kurdurduğu, "Birlikte İleriye- Onward Together" adlı girişim; "Diren, ısrar et, vazgeçme, destekle - Resist, insist, persist, enlist" projesi ile  alabildiler.

    Demkrat BIDEN’in  Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump "beyaz olmayan seçmenlerden alamadığı desteği acı kayıp saymalı." ve "bağımsız seçmenleri kendi safına çekemeyişi" sebep gösterilse de akraba topluluğunun gizli örgütsel hareketi seçimleri ABD de iktidarı kaptırmamak için  Teşkilat egemenliğini tam olarak kullandığını göstermiştir.

      Trump ABD’nin  son 8 yıllık Mahşerinin uzun Mızraklı sarı saçlısı olarak;        Kongre de; Senato seçimlerin de  48 - 46 Temsilciler Meclisinde  215 – 196  sayısal sandalye kaybı var. Giderayak Savunma Bakanı Mark Esperin vəzifəsindən alması ve yerine Tramp Twitter hesabından “Ulusal Terörle Mücadele Merkezi Başkanı Kristofer Millerin "dərhal" Savunma Bakanlığı vazifesine atanmasını istemiş olması  neye işaret etmektedir.

    Donalt Trump seçimler sonrası ABD’nin First Lady’i Melaniya Trump’u da kaybedecek görünüyor.

Akraba topluluğunun Akrebi Donalt Turump’u vurmuş oldu.

      Tarih tekerrürden ibarettir.

     Sağlıklı yaşayın sağlıcakla kalın.

ABD DÖRT YIL ÖNCESİ !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAĞ-KUR VE GSS' LİLERİN SAĞLIKTAN YARARLANMASI  MÜCADELEM SÜRÜYOR...
BAĞ-KUR VE GSS' LİLERİN SAĞLIKTAN YARARLANMASI MÜCADELEM SÜRÜYOR...
Grup Koridor'un Yeni Klibi 20 Ocak'ta Dinleyicilerle Buluşuyor
Grup Koridor'un Yeni Klibi 20 Ocak'ta Dinleyicilerle Buluşuyor