Advert

30 YIL AZERBAYCAN TOPRAKLARI!

Sevgili Okuyucularım;

Azerbaycan 30 Yıllık bir işgal altındaki esaretten Topraklarını kurtarmaya başladı.

  27 EYLÜL 2020-i Saat 06.00-da Ermenistan Silahlı kuvvetleri ateşkesi bozarak Azerbaycan ordusunun cephe arka bölgesinde sivil halk yerleşkesi Ağdam kentinin, Çıraklı, Orta Garavand, Fuzili Kentinin Alhanlı, Şükürbeyli, Tartar Kentinin Gapanlı ve Cebrail Kentinin Çocuk Mercanlı kent bölgesini ağır top, Havan Mermileri ve silahlarla ateş altında tutmaya başlama sonucu; 4 Sivil Çocuk ve kadın ölmüştür. 19 çocuk, kadın ve yaşlıların yaralanmaları karşısında 1949 Cenevre konferansının ve BMT’nin Çocuk hakları kararının ihlali yaşanmaktadır. Ermenistan’ın genetik yapısallıkla saldırısına, karşılıkla harekete geçen Azerbaycan ordusu beklenmedik disiplin ve insan hakları bildirgelerine uygun olarak, işgal altıda bulunan öz Topraklarında Savunma Taarruzuna başlamış tir.

Ermenistan Sivil halka karşı halen saldırılarını sürdürmeye devam etmektedir. Şu ana kadar 24 insan, yaşlı, çocuk ve kadın demeden sinsi ateşleri ile ölümüne, 111 insanın yaralanmasına ve 248 evin yıkımına sebep olmuştur.

4 Ekim 2020 tarihinde Azerbaycan’ın Gence Şehrine kullanılması yasak olan SSCB dönemi Alman Nazilerine karşı kullanılan Misket Topları ile Gence’yi ateş altına almıştır. Daha kullanmadığı (İskender) füzesini daha büyük pravakasyon için bekletildiği bilinmektedir.

Gence Şehrinde Sivil Halktan 1 İnsanın ölümü ve 32 İnsanın yaralanması ve bu olay karşısında sözüm ona akıl hocalığı ve insan hakları savunuculuğu yapan Devletlerin suskunluğu düşündürücü olmaktadır.

Emperyalist güçlerin bu suskunlukları, bir Volkanik Yanar dağı harekete geçirerek “ODLAR YURDU AZERBAYCAN ORDUSU” Vatan topraklarını işgalden kurtarmaya ve topraklarındaki gizli çok uluslu PKK gibi terör örgütlerinin boyun zincirini kırarak atmaya başlaması bölge barış yapılanmasında mihenk taşlarını döşemekte olduğunun göstergesi olmaktadır.

Azerbaycan’ın işgal altındaki Karabağ olayları sonrası yetiştirdiği iki büyük kahramanı oldu.

Biri Mübariz İbrahimov esaretin bağrını yararak vatan için esaret altındaki kendi topraklarında şehit düştü. Bu gün Mübariz İbrahimov’un Şehit düştüğü ermeni askeri karakolu Azerbaycan askerleri tarafından Azerbaycan bayrağı dikildi.

Diğeri Dünya uluslar arenasında ve Türk dünyasında gönüllere taht kuran Azerbaycan Millet vekil Ganire Paşayeva! Bir Barış Güvercini olarak, Kültür elçiliği yaptı, Azerbaycan’ın haklı davasını ve işgal altındaki Topraklarının acısını “ÜLKELERİN KAPILARINI ÇALARAK ANLATTI” Suskun ve sağır emperyalist güçlerin yüzlerine 30 yıllık Topraklarının esaretini ve bu esarete geçişteki Ermenilerin Azerbaycan’ın masum halkına yaptıkları soykırımı, vahşeti ve mezalimi sergiledi.

Mübariz İBRAHİMOV Azerbaycanın Milli Kahramanı.

Ganire PAŞAYEVA Azerbaycan’ın, Türk Dünyasının ve Kafkasyanın Barış güvercini “Topuklu Şeyh Şamil’i oldu.

Bu gün gelinen konumda Azerbaycan için;

 “ Hattı Müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatan topraklarıdır.” (Gazi Mustafa Atatürk)

Atatürk'ün Sakarya Muharebesi sırasında söylediği bu sözler, işgal altındaki Vatan Topraklarının ülkemizin, sadece bir kısmını savunma hattı olarak görülmemesi yeterli olmayacağını, bütün vatanı içine alan bir savunma ile gerçek anlamda savunma yapılabileceğini ifade eder.

Ermenistan Terk etmek zorunda kaldığı Azerbaycan Topraklarından beyaz bayraklarla teslim olan askerleri veya cephede mühimmat ve silahlarını bırakarak kaçarken arkalarında, Ermenistanın, 30 Yıldır işgal ettiği Azerbaycan topraklarına, (Karabağa) Gül fidanı dikmediği görülmektedir. İşgal altında tutuğu Karabağa Terör örgütü mensubu PKK gibi unsurları yerleştirerek mayınlar döşediği görülmektedir.

Terör örgütleri ile işbirliği yapmak, insanın koynunda Akrep gezdirmesine benzer! Akrebin ne zaman sokacağı belli olmaz.
      Olan İşgal edilmiş topraklara pembe hayallerle yerleştirilen mahzun sivil halka oluyor.

Ermeni menşeli vatandaşların, korku ve panik yaşamamaları için, Azerbaycan Harici İşler Bakanlığı sözcüsü Leyla ABDULLYEVA Amerika’nın sesi Gazetesine yaptığı açıklamada, “Dağlık Garabağ da yaşayan Ermeni menşeli vatandaşlar işgal altından kurtarılan topraklarımızda, hazırda diğer etnik vatandaşlara karşı gösterilen insani hukuki münasebetler onlara da gösterilecektir.” Açıklamasında bulunuyor.

Ermenistan Gence Şehrine yaptığı vahşet topu atışı MİSKET’in hedefinde Gence de yaşayan ermeni asıllı yaşlı bir kadında bulunuyor! Kadın TV Kanalarına yaptığı açıklamada “Barış ve komşu ilişkileri içinde yaşadığımız hiçbir topraklarda bize huzur vermedi kana susayan ermeni yöneticiler” diyor!

Diğer taraftan, Rusya Dış işleri bakanı ve AGİT “Ön koşulsuz ve acilen ateşkes” çağrısında bulunuyor.

30 Yılın suskunluğunu bozarak!

Azerbaycan Askeri sivil halkın dönüşüne dokunmazken, Ermenilerin,1990-lı yıllarda Kelbecer de, Şuşa da, Ağdam da Hocalı da yaptıkları soykırımın vahşetini insanlık hafızalarından silememektedir.

Azerbaycan’ın bu günkü zaferi Azerbaycan inkişafının mimarı Haydar ALİYEV’in oğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV’in başarılı devlet yönetimi ve Ordusunu güçlendirmesine bağıdır.

Bekleyelim görelim, sağlıklı yaşayın, sağlıcakla kalın.

 

 

 

 

 

30 YIL AZERBAYCAN TOPRAKLARI!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ OSMANİYE’DE YAPILDI
5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ OSMANİYE’DE YAPILDI