Reklamı Geç
Advert
Advert

VESTELİ YERİNDE GÖRDÜM, KARALAMALAR TAMAMEN ASILSIZ!!

Değerli okuyucularım;

Geçen hafta Manisa Denge gazetesinde Vestel ile ilgili bir yazı kaleme almıştım. Konusu ise korona virüs ile ilgili Vetele yapılan karalamalar ve atılan iftiralardı.

Biliyorsunuz böyle güzide kurumlar her şehre nasip olmuyor. Çalışan sayısını ve yan sanayisiyle birlikte hesap edersek, neredeyse Manisa’nın dörtte birine Vestel iş ve aş imkanı veriyor diyebiliriz.

Gelelim sadede,  gazetedeki köşe yazımızı okuyan Vestel beyaz eşya genel müdürü Erdal bey ile tanışma ve konuşma fırsatı bulduk.  Erdal beye Vestele sosyal medyada yapılan karalamaları ve iddiaları da sordum. Bana “ Vesteli istediğim zaman gezebileceğimi ve alınan önlemlerin yeterli olup olmadığı konusunda fabrikayı gezdirebileceğini söyledi”

Vestel beyaz eşya genel müdürünün davetine icabet ettim. Misafirperverliği için ayrıca teşekkür ederim.

Önce size Vestelin pandemi döneminde nasıl önlemler aldığını, sonra da Vestelin Manisa için neler ifade ettiğini anlatmaya çalışacağım.

VESTEL DE ALINAN ÖNLEMLERİ BAŞKA HİÇ BİR YERDE GÖRMEDİM

Evet, abarttığımı düşünebilirsiniz. Hatta daha fazla önlemlerin alındığı yerler var diyebilirsiniz.  Ama ben şimdiye kadar gördüklerimin içinde en iyisi diyebilirim. Öncelikle girişte sizi bir güvenlik karşılıyor. Girişe konulan UV’li cihazlardan geçmek zorundasınız. Burada ilk iş ateşiniz ölçülüp dezenfektan spreyleri üzerinize sıkılıyor. Ardından hiç dokunmadan elinize dezenfektan sıkılıyor. Fabrikanın içinde tüm personel dahil maskeli dolaşmak zorunda. Hatta işçilerin çoğu gözlük takıyor tedbir amaçlı. Yakın çalışanların aralarına plastik cam konmuş. Kamelya ve banklar hepside tek tek oturma düzenine göre ayarlanıp, yan yana gelinmesin diye yere sabitlenmiş. Her 10 metrede dijital dezenfektan kutuları mevcut.  Sağlık çalışanları doktorlar ve hemşireler kendini iyi hissetmeyen ve virüs belirtisi olanları teste tabi tutup durumuna göre hastaneye sevk ediyorlar. Bardaklar tek kullanımlık.

Nihayetinde her yerde bazı eksiklikler olabilir. Sonuç da 20-30 bin kişinin çalıştığı bir ortamdan bahsediyoruz.

Etrafınızda kaç tane böyle kuralları olan kurum ya da kuruluş görebilirsiz. Kafelerin, düğün salonlarının, cenazelerin, plajların, camilerin, caddelerin, otellerin, hava alanlarının açık olduğu yerlerde virüs yok mu? Kaç tanesi Vestel de alınan önlemleri alıyor? Ayrıca Erdal beyin söylediğine, Vestele yaklaşık 120 km çapında bir alandan işçi geliyor. Bunların hepsinin yaşadığı alanları bilmek mümkün değil. Bu insanların sosyal yaşamları var. Kahveye gidip oturan da var düğüne giden de cenazeye giden de var. Virüsü nereden kaptığı belli değil. Ama Vestel de tespit edilmişse o da bizim gayretlerimizle o zaman da Vestel virüs yuvası deniyor. El insaf “ ALLAHTAN KORKUN”

VESTEL MANİSA’LI VE ÜLKE İÇİN BİR VELİNİMETTİR

Genel müdür Erdal beyle sohbetimiz başladı. Çok fazla uzatmadan nedir bu işin aslı diye sordum? Çok doluydu. İnsan bunu yaşadığı şehre nasıl yapar aklım almıyor diyerek sözlerine başladı. Dünya çapında bir firmanın bu kadar küçük ve basit hataları yapması mümkün mü? Diye devam etti. Corona virüs ile ilgili aldıkları önlemleri detaylarıyla anlattı. Gözlemlediğim şu ki, Erdal bey çok dertliydi. Yapılan haksızlıklara mı yoksa Manisalının Vestele sahip çıkmamalarından mı bilemem. Bence ikisi de. Böyle binlerce kişiye ekmek kapısı olmuş, şehri bir marka haline getirmiş güzide bir kurumun bu kadar yalnız kalması kabul edilir gibi değil.

MANİSALI ZORLUNUN HEYKELİNİ DİKMELİ

Erdal bey öyle içten söylüyor ki, “Manisalıların yerinde olsam, Manisa ve Manisalıyı bu kadar seven, önce ülkem sonra Manisa diyen ve binlerce gencin iş sahibi olmasını sağlayan zorlunun heykelini dikerim” diyor. Manisalının Vestelin Manisa için ne  demek olduğunu tam kavrayamadığını dile getirirken, Keşke benim memleketimde de Vestelin sadece bir bölümü olsaydı şartlar çok değişik olurdu diyor.

Pandemi döneminde birçok firma işçi desteği alırken, Vestelin bir lira almadığını hatta biz bize yeteriz kampanyasına çok büyük paralar yardım bağışı yaptıklarını söyledi.

Benim gözlemlediğim bunlar değerli okuyucularım; yazdıklarıma inanmayan varsa hemen müdür beyi arayıp size fabrikayı ve alınan tedbirleri gösterebilirim. Bunu tabi kendi kafama göre söylemiyorum. Erdal beyin dilediğiniz zaman kim olursa olsun fabrikamızın kapıları 24 saat tüm değerli Manisalılara açıktır. Sözüne dayanarak söylüyorum.

Tarım ve hayvancılığın can çekiştiği ve sonunun ne olacağı belli olmayan bu devirde hiç olmazsa sanayicileri karalayıp bitirmeyelim.

Sağlıklı ve güvenli yarınlara…

VESTELİ YERİNDE GÖRDÜM KARALAMALAR TAMAMEN ASILSIZ!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Azerbaycanlı Kardeşlerimizin Sonuna Kadar Yanındayız
Azerbaycanlı Kardeşlerimizin Sonuna Kadar Yanındayız
5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİNİN FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ
5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİNİN FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ