Advert

ERMENİSTAN SALDIRGANLIĞI!

Sevgili Okuyucularım;

   

    Bizleri yakinen ilgilendiren Devletimizi sözde soykırım yalanı ile suçlayan Ermenistan Dost Kardeş ülke Azerbaycan’a karşı saldırıya geçmiş bulunmaktadır;

 

     Azerbaycan’dan gelen şehit haberleri, Yurdumuzdan gelen şehit haberleri ile kaynaşarak yüreğimizi fokurdayan kazana döndürmüştür.

     Şehitlerimize rahmet dileyerek “Başın sağ olsun TÜRKİYE – AZRBAYCAN Vatan” diyoruz.

    

    Ermenistan’ın varoluşuna baktığımızda;     Bir soru işareti ile karşı karşıya kalıyoruz. Gadim Türk yurdu olan “İRAVAN HANLIĞI” Toprakları Çarlık Rusya işgalinden sonra;

     26 Mayıs 1918’de Gürcistan, 28 Mayıs 1918’de Azerbaycan, daha sonra da Ermenistan kendi bağımsızlıklarını ilan ettiler. 28 Mayıs 1918’de Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin kurulmasını akabinde  Türk yurdu olan “HAN KENTİ” İRAVAN  HONG KONG gibi egemen devletlerin baskısıyla 29 Mayıs 1918 tarihli Azerbaycan Parlamentosunun kararı ile 100 Yıllığına kıraya veriliyor! Ermenistan’a.

   1918 EYLÜL Bolşevik hareketi ile SSCB oluşuyor, Gürcistan, Azerbaycan ve  Ermenistan oluşuma katılınca toprak harmanlaması yapılıyor, arada İRAVAN kaynayarak Ermenistan’ın baş kenti olarak kalıyor.

     Tarihte geçmişi olmayan bir piyon devlet yaratılıyor adı ERMENİSTAN konuluyor.. SSCB dağılınca Bağımsızlıklarını ilan eden Uluslar arası antlaşmalarla serhat sınırları kabullenerek belirlenen Azerbaycana karşı Errmenistan  Rus Mekanize birliklerinin arkasına sığınarak Azerbaycan’ın %20 Topraklarını soykırım uygularcasına işgal ediyor.

     1990’lı yıldan 2020’lı yıl arasından 30 yıllık zaman geçmesine rağmen uluslararası AGİT Minsk Gurubu Güney Kafkasya bölgesinde sürekli kargaşa yaratan Karabağ konusunda Fütursuzca davranışlarla Uluslararası hukuku hiç sayan Ermenistan’ı  gerekli barış çözümü çizgisine getiremiyor.

    Rusya’nın Enerji hatları oyunlarının ayağını ve uşaklığını yapmaya çalışan Ermenistan artık karşısında 1990 lı yılların Azerbaycan’ı ile karşı karşıya değildir. Düzenli ve güçlü donanımlı bir Azerbaycan ordusu ile karşı karşıyadır.

    Azerbaycan’ın yanında Turgut Özal dönemine ait gaflet uykusu taşıyan bir kardeş ülke dediğimiz Türkiye değil, güçlü, kararlı bir Türkiye vardır. Ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın kararlı Ermenistan’ın saldırganlığına karşı itirazı ile Azerbaycan’ın her koşulda yanında yer alacağız açıklamaları önem taşımaktadır.

     Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Azerbaycan-Ermenistan Gerilimi Açıklamasında:      “Ermenistan Açtığı bu Kumpasta Boğulacak!” demesi;

     Bakan Akar, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalara ilişkin, "Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın Tovuz bölgesinde gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Azerbaycan'ın acısı bizim acımızdır, bu acıyı derinden hissediyoruz" diye konuştu. Bu menfur saldırıya Azerbaycanlıların kahramanca cevap verdiğini belirten Akar,  "Saldırı sonucu şehit düşen can kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kardeş Azerbaycan halkına da başsağlığı diliyoruz. Şunu çok net ifade etmek isterim ki Yukarı Karabağ'ı hiçbir hukuki gerekçe ve meşruiyete dayanmadan işgal eden Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ın, Azerbaycanlı silah arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi bu menfur saldırıyı yapanlar, boylarını aşan bir işe girişmişlerdir. Ermenistan açtığı bu kumpasta boğulacaktır." Diyor.

     Azerbaycan Cumhur başkanı Sayın İlham ALİYEV Dış işleri Bakanı Eldar Memedov’u görevinden alarak yerine  Ceyhun Bayramov’u atamıştır. Ceyhun Bayramov Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Telefonla görüşmüş olup ortak stratejik çalışma yapma kararında birleşmişlerdir.

     Azerbaycan Devleti Barışı savunarak Uluslararası kararlarının Ermenistan’ın saldırganlığını kınaması yeterli olmaması nedeniyle Serhatlarında sivil bölgelere de yapılan saldırılara vatan savunma anlayışı ile karşılık vermektedir.

     Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV artık Vatan topraklarının azatlığı kurtuluşu kaçınılmaz bir hedef olmuştur. Zafer Azerbaycan’ın ordusunun olacaktır diyor.

    Azerbaycan ilerliyor, Medeniyette, ekonomide ve Serhatlarını korumada.

    Sağlıklı yaşayın Sağlıcakla kalın.

 

ERMENİSTAN SALDIRGANLIĞI!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Tuğgeneral Yıldırım'dan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti
Tuğgeneral Yıldırım'dan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı