Advert

YANDAŞLAR VE BELEDİYE!

Sevgili Okuyucularım;

         Korona virüs Hastalığının yükselme trendi dalgalanıyor verilere göre. Can alması devam ederken 0rtaya “CAN İÇİNDEKİ RUHU ALANLAR ÇIKTI”.

          Kimler ne alıyor?

          Meslek onurunu yitiren çıkara dayalı Gazetecilik yapanlar yalana dayalı haberlerle kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlarsa bu can içindeki ruhu almadır.

        Ülke Ekonomisinin çöktüğü bir zamanda fırsatçılık yaratarak çalışanları, Esnafı atlayarak Rant kapısı olarak gördükleri yönetici ve ya yerel yöneticileri kıskaca alarak kendi çıkarlarına dayalı Rant ibresini yükseltmek için hukuku boşa sayarak yalan haberlerle Kaos yaratıyorsa!

      Mevki ve makamını baskı unsuru olarak kullanıyorsa!

     Zeytin Yağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsa!

     Yazılacak birçok etken nedenler vardır. Bu alanda sözü yine kısa tutalım.

     Konuların alanlarını saptırarak dalgalara kapılıp tepki çeken birçok açıklamaya imza atarak, asil görevini adeta unutarak, günümüzde Türkiye'nin aldığı koronavirüs önlemlerine Ekonomisine, Turizm’ne esnafına zerre kadar destek vermeden, halkı bilinçlendirmek adına da en ufak bir adım dahi atmadan eline tutuşturulan kişi hak ve özgürlüklerine müdahale edici, çıkara ve menfaate dayalı yalan haberler yaratarak,
dalgalara kapılıp tepki çeken birçok habere, açıklamaya imza atan sözüm ona Gazeteciyim diye geçinenler, asıl görevini adeta unutmaktadırlar.

  Korona virüs salgını döneminde ekonomisi çöken can çekişen esnaf hakkında Provokatif bir haber açıklaması yapanlardan araştırmacı yazar gazeteci olarak utanıyorum.  

  Belediye Başkanına yaranmak amacıyla eline tutuşturulan; Belediye güvenlik kamerasından alınarak servis yapılması istenilen fotoğrafla bu sistemin Kişi hak ve özgürlüklerine müdahale suçu olduğunu bilmeyen Aydın/ Didim de “Yeni ege gazetesi”  ve yerel bazı gazeteler, yasal varlığı var mı bulamadım, bilemiyorum. Gazeteciyim diye geçinen Matbaa ve reklam işleri yapanlar saptırılmış bilgilerle Belediye Başkanı'nın bu açıklamalarını, özellikle sosyal medyada yalan haberler yayarak toplumda kaos ve korku yaratma peşine düşenlere destek niteliğinde koşan bir kaç Gazetecilerin mevcudiyeti beni utandırıyor.

   Gazeteciliğin onurunu ve yüceliğini bildiğimden bu acı içimi yakmaktadır.

     Konuya gelinince Esnaf sıkıntılarını anlatmak için gittiği Aydın/Didim’de Belediye başkanının sekreterine kimliğini belirten kartvizitini vererek başkanla görüşme talebini iletiyor. Başkan Sekreteri toplantı var görüşemezsiniz diyor. Esnaf kapıda beklerken Başkan odasından çıkıyor.

    Merdivenlere yürürken 72 Yaşındaki esnaf sesleniyor “Sayın Başkanım görüşmek istiyorum” başkan hiddetle esnafın üzerine yürüyerek “sizinle mi uğraşacağım” diyerek esnafa merdivenleri göstererek “Buyurun çıkın” diyor esnaf siz başkansınız önden buyurun derken merdivenleri inerken ziyaret sebebini açıklamaya çalışırken Belediye güvenlik görevlisi tarafından arkadan omuzlanarak itilirken merdivenlere düşürülüyor.

   Belediye başkanı Yüksek sesle “ Artistik yapıyorsun” diyor 72 yaşındaki esnafa” O anda gelen Zabıta Müdürü esnafı “ buyur amca buyur diyerek sinirinden titreyen esnafı odasına götürerek Su çay ikram etmeye çalışıyor.

   Belediyedeki vatandaşlar bu mağduriyet üzerine ihbari bildirim yapıyor. İki Polis gelerek Zabıta Müdürünün odasında, Esnafa “amca şikayetçi olmak istermisiniz?” diye soruyor.

       72 yaşındaki esnaf polislere teşekkür ederek “Yok Memur bey, yok, ben şikâyetçi olsam da burada bulunan veya burada olmayan şakşakçıları Belediye başkanının tarafında ifade verirler.” Diyor.

    10 Dakika sonra basılı Gazetesi olmayan vergi  yükümlülüğü bulunmayan Gazete Manşet atıyor .

   “DİDİM BELEDİYE BAŞKANINA KUMPAS” diye.

   Buyurun beyler buyurun;

     Kumpası kimin nasıl yaptığını açıklayamayan peş peşe sıraya giren çıkarlarında kendilerine rol biçmeye çalışan yandaş gazeteler manşetlerini tekrar tekrar atıyorlar.

    Kumpas kurmak isteyen esnafın ismi kimliği yok. Derin bilgiler edinenler esnafın ismini öğrenemediler mi. Eyvah, eyvahlar olsun.

    Kamu oyuna  sosyal medya aracılığı ile o esnafın 68 kuşağı, 80 darbesine göğüs geren Emekli Memur, ekonomik sıkıntıları gidermek için tekrar çalışmak zorunda kalan şimdiki ekmeği elinden alınmaya çalışılan Araştırmacı Yazar,  Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Kurucu Genel Başkanı,  halen Başkan vekili, İZDAĞKUR Gençlik Kulübü başkanı, TGF üyesi Gazeteci, Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı Didim Sahte cennet esnafı Seyfettin AYAKYAY olduğunu yazdım bilsinler.

  Durum ne derseniz, Didim’de Gazete ve Basın sözüm ona CHP’li Belediye Başkanının gazetecilik anlayışının tahakkümü altında olduğu için Manisa’mın Hür düşünceli “HÜR IŞIK ve KULA EGE DENGE” Gazetelerimizdeki köşe yazılarımda açıklamak istedim.


VE BAŞKANTARAFINDAN OLAYI GÖRMEYEN SÖZÜM ONA GAZETECİNİN ELİNE TUTUŞTURULAN SAPTIRMA YAZIYI SERVİS EDEN GAZETECİ
GAZETECİ YAZAR OLARAK UTANIYORUM!
CHP SIRTINDAKİ KENELERİ ATMADIĞI SÜRECE EROZYONA UĞRMAYA MAHKÜMDÜR.Didim Gazetelerinin “Didim Belediyesinde bugün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı başlığı. Başkanın beyanı” kısa olarak durumunu dinledim. Kendisine belediyede beklemesini gelince kendisini dinleyeceğimi bildirmeme rağmen sözlü olarak taciz edince bizler olay yerinden ayrılmaya çalıştık. Ben merdivenlerden inerken şahıs bir anda kendini yere bıraktı. O anda ise başka bir şahsın ise cep telefonu ile olayı çektiğini de fark ettik. Bu hareket çok yakışıksız bir hareketti. Kendisiyle görüşeceğimi söylememe rağmen bu tür bir harekete anlam vermedim. Olayın da neden böyle olduğunu cep telefonu ile çekim yapılınca anladık. Bu tür hareketler ucuz hareketler. Konuyla ilgili belediyede görgü tanığı vatandaşlar ve personelimiz var. Kurulan kumpastan dolayı şahısla ilgili olarak gereken neyse hukuk anlamında yapılacak." Diyor.

Buyur Sayın başkan Güvenlik kamarasın dan aldığın, servis yaptığın fotoğraf ve görüntülerinde devamı aynı kamerada olmalıdır, tabi sildirmediysen.

   Ben Sosyal demokrat olarak 68/78 kuşağı 72 yaşında emekli memur, esnaf ve CHP’li olarak şikâyetçi olmadım. Bu arada CHP Gurup Başkan vekili Sayın Özgür Özel beye sor anlatsın CHP’de çakmamı yoksa dolumu olduğumu nasıl CHP’li olduğumu.    Fotoğrafı vatandaş çekti diyorsun uzmanlar Güvenlik Kamerası görüntüleridir diyor! (bu çekimlerin sunumunu yapmak kişi hak ve özgürlüklerin ihlali olduğu bilinmektedir.) Bu olay parti içi kumpas olabilir mi onu da söyle olsun bari!

     Adli yargı kapısını sen açta bizde gelelim ne dersin.

Kumpas diyorsun elimde siyah içi dolu para çantasıyla gelerek Rüşvet mi teklif ettim? Olayı benim gibi kapıda bekleyen Mavi şehir esnafı da gördü.

Kumpasın gerçek anlamını bilmeyenler Kumpas anlamına gelince; Dijital kumpaslar, saatli kumpaslar, derinlik kumpası, dişli modül kumpası verniyer bölüntülü sürmeli kumpaslar olmak üzere beşe ayrılıyor. Verniyer Bölüntülü sürmeli kumpas, paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor. Dürüst vatandaş gibi “vermem yiyesin” Yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla okurlarıma ve Kamuoyuna arz etmek istedim.

Aynı Basın seçim sonrası attığı manşette “DİDİM BELEDİYESi BAŞKANI MAKAM KAPILARINI AÇIK TUTUYOR” diyordu ne oldu da kapalı kapılar arkasında yalnız otururken vatandaşa içeride Toplantı var dedirttiriliyor.

Sağlıklı yaşayın sağlıcakla kalın.

YANDAŞLAR VE BELEDİYE!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Tuğgeneral Yıldırım'dan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti
Tuğgeneral Yıldırım'dan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı