Advert

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Kula’yı Ziyaret Etti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula Temsilciliğini Ziyaret etti.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula Temsilcisi Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi  Alaettin Yakın ile yaptıkları sohbette Anadolu  basının sorunları üzerine değerlendirdiler.

 

Ekici “Biz yerel basının sorunlarını Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanımız Sayın Yılmaz Karaca’nın başkanlığında telekonferans ile yaptığımız toplantıda  da sorunların acilen çözülmesi yönün de çalışmaların yapılması gerektiğini dile getirdik.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici “Anadolu basınının yaşadığı sorunları her platformda dile getiriyoruz, ilgili kurumlara girişimlerde bulunuyoruz ancak ne yazık ki sesimizi duyan yok. Henüz bu sorunların çözümüne ilişkin ciddi bir adım atılmadı. Koronavirüs sürecinde Anadolu basını çok daha zor bir dönem yaşıyor. TGF olarak hükümetten destek paketi açıklamasını istedik. Hem gazete sahipleri hem çalışanlarına yönelik destek gerekiyor. Yazılı basın, televizyon, radyolar büyük sıkıntılar içinde. İnternet gazeteciliğiyle ilgili yasa henüz çıkmadı. Tüm bunların yanında ekonomik zorluklar da sektörü iyice zora soktu. Biz TGF olarak mücadelemizi sürdüreceğiz, bu sorunların takipçisi olacağız” dedi.

 

Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula Temsilcisi Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi  Alaettin Yakın’da “Anadolu basınının bir parçası olan gazeteler basın ilan kurumundan alıkları paylarla ayakta durmaya çalışırlarken Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına lan Coronavirüs salgını sonrasında yatırımların büyük oranda azalması sonrasında yerel gazeteler de de ilanların çıkmaması basın ilan kurumundan pay alan gazeteleri zor duruma sokmuştur hükümetin diğer bir çok iş kolunda vermiş olduğu desteklerin Anadolu basınına da da verilmesi gerekiyor bu destekler sağlanmaz ise Anadolu basını şuan ki durumundan daha da kötü ye gidecektir” dedi.

 

Ziyarette  Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula Temsilcisi Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi  Alaettin Yakın Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici’ye HEGEM Şiddetle Mücadele Vakfı’nın da üyesi olan Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar derneği olarak vakfın bastırmış olduğu kitaplardan hediye etti.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Kula’yı Ziyaret Etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Tuğgeneral Yıldırım'dan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti
Tuğgeneral Yıldırım'dan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı