Advert

YEREL YÖNETİMLER CAN OLMAYA DEVAM EDİYOR

TGF’nin önerisine ikinci destek  Konya Büyükşehir Belediyesinden  geldi.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonunun (TGF) Eylül 2018 yılında rapor halinde açıkladığı “CAN SUYU” projesinde yer alan Belediye Meclis Kararlarının gazetelerde ilan olarak yayınlanması önerisini ilk olarak geçtiğimiz günlerde hayata geçiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ardından bu kez de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Uğur Altay geçimini zor şartlarda kazanan, kapanmakla yüz yüze gelen gazetelere destek olma kararı aldı.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi basın daire başkanı Ahmet Bilgiç’in açıklaması şu şekilde;

 

“Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yerel basınımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Gazetecilik ve yerel yönetimler ayrılmaz bir parçadır. Halkımızın haber alma kaynaklarından biri olan yerel medyayı duyurularımızın daha geniş kitlelere ulaşması için tercih ediyoruz. Bu amaçla yerel gazetelerimize sürekli ilan desteği sağlayacağız. Gazetecilik mesleğini hak ve hakkaniyet çerçevesinde yerine getiren tüm arkadaşlarımıza da bu vesile ile selamlarımızı gönderiyor başarılar diliyorum. TGF ye de, yerel basının sorunlarının yakın takipçisi olduğu içinde ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

TGF Genel başkanı Yılmaz Karaca;

 

“Yerel gazetelerimizin içerisinde bulunduğu zor şartlardan kurtulabilmesi için 2018 yılında önerdiğimiz Yerel Yönetimler – Yerel Basın işbirliği önerisi ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ardından bugün Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayat buldu, bizlere Can Suyu oldu. Temennimiz ülke genelinde tüm belediyelerimizin yerel basına sahip çıkarak destek olmaları. Bizlerin sorunlarına ortak olup halkın haber alma özgürlüğünü benimseyen tüm yerel yönetimlere teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ OSMANİYE’DE YAPILDI
5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ OSMANİYE’DE YAPILDI