Advert

Yıllarca siyasetin hep kirli yüzünü gördük. Geldiği makamları ve oturduğu koltukları kendi çıkarları için kullananları da gördü bu gözler, devlet malını kendi malıymış gibi harcayanı da gördü.

Bunca olumsuzluklara rağmen siyaset, hiç bu kadar kirlenmemişti. Özellikle tarım kesiminin fazla olması münasebetiyle çok entrikaların dönmediği Manisa siyaseti, son günlerde o kadar iğrenç haberlerle sarsılıyor ki, insanın midesi kaldırmıyor.

SİYASİLERİ YOLDAN ÇIKARAN NEDİR?

Devletin ve kamu kurumlarının en iyi yerlerine gelmiş, yediği önünde yemediği ardında olan bu insanların derdi nedir peki? Para mı, makam mı, ilgi mi, şöhret mi, saltanat mı? tüm bu saydıklarımıza sahip olan kişilere bakıyoruz ki, bunların hiçbiriyle yetinmiyorlar. Hiçbir vasfı olmayan, ülke ve millet adına bir ideali bulunmayan, kültürden yoksun, bilgisiz, beceriksiz insanların geldiği bu makamların böylesine yozlaşması kaçınılmaz elbette. Liyakat, bilgi, dürüstlük, vatan sevgisi, millet aşkı olanların dışlandığı bir ülkede bu tür sonuçları görmemiz gayet doğal bence.

Arkasında dayısının olduğunu söyleyen siyasiler o kadar ileri gidiyorlar ki, yaptıklarını duyunca insanın ağzı açık kalıyor. Hele son günlerde Manisa gibi küçük bir yerde böylesine dedikoduların ortaya çıkması insanı derinden üzüyor. İşin garip tarafı çıkan haberlerin çoğu cinsel ilişkiler üzerine. Hangisini yazayım size şaşırmış durumdayım. İlk bomba Şehzadeler Belediyesi zabıta müdürü ile yaşadığı ilişkiden doğan gerginlik sonucu, kadının zabıta müdürünün odasında kendini bıçaklamasıydı. Ve zabıta müdürünün görevden alınmasıyla sonuçlandı. Derken son günlerde Alaşehir Devlet Hastanesinden skandal haberler gelmeye başladı. Konu yine aynı cinsel ilişki. İddia işe aldıkları bayanlarla ilişki. Benim ülkemde bunca sorun varken, insanlar yatağına aç giriyorken  oturup  size kendini bilmez uçkur sevdalısı, şehvet budalalarını yazdığım için kendimden utanıyorum. Kime neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz ey şehvet budalaları? Mağdur olan evine eşine biraz olsun katkı sağlamak için çalışmaya çalışan ve size gelip iş isteyen kadınlardan ne istiyorsunuz. Hiç mi utanmıyor, arlanmıyorsunuz?

AK PARTİ'Yİ SİZ BİTİYORSUNUZ!!

Siyasi olarak ne kadar güce sahip olursanız olun, bulunduğunuz makamları para, kadın, şehvet, servet, haksız kazanç yeri olarak görüyorsanız sonunuz elbette uçurum olacaktır. Size üzülmem de içinizde bulunan saf temiz bu davaya gerçekten gönül vermiş dava adamları var bunlara üzülürüm. Her seçimde istisnasız AK Partiye oy veren muhafazakar inançlı insanlara üzülürüm. Asalak gibi devletin yakasına yapışmış, adeta kanını bir vampir gibi emen, güzel ülkemin ilerlememesi için elinden gelen her şeyi yapan bir soysuz sürüsüne sahibiz ülke olarak. Makamı, parayı, kadını, şöhreti seven o kadar çok ki içimizde, aylarca temizlik yapsak bitiremeyiz tıpkı Fetöcüler gibi.

Ama unutmayın bu ülkenin içinde doğmuş ve doğacak olan her tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorsunuz. Bu ülke için kanını canını vermekten zerre tereddüt etmemiş şehidimin hakkını yiyorsunuz. Yerin binlerce kilometre altında çalışan madencinin hakkını yiyorsunuz. Yiyin çatlayıncaya kadar yiyin. Burnunuzdan gelinceye kadar yiyin. Amaaa unutmayın!!! "Sap döner keser döner gün gelir hesap döner" ya da "Bugün yediğiniz hurmalar yarın sizi tırmalar" sözünde anlatıldığı gibi, bir gün bu yapılanların bedeli elbet sorulur.

Tek umudum bir gün bu millete ve bu şehre yapılan yanlışlardan hesap soracak baba yiğit birinin gelmesidir. O zaman el mi yaman bey mi yaman göreceğiz. Gerekirse siyasete girmeme kararımızı yeniden gözden geçirecek ve bu ülke için taşın altına değil elimizi, gerekirse kafamızı sokmaktan bir an çekinmeyeceğimizi cümle aleme göstereceğiz. Bu ülke bizim, ne kadar karamsar olsak da yapılanlar içimize sinmese de başka çaremiz yok. Belki bu ülke için, kan kusacak kızılcık şerbeti içtik diyeceğiz.

BELEDİYELER KIVAMINI BULDU 3'Ü BİR ARADA

Yerel seçimler bittikten sonra Manisa merkez belediyelerde bir değişiklik olmaması mevcut belediyelerin işine geldi. Tam da aradıkları buydu zaten. Şimdi kabuklarına çekilme zamanı. Zaten mazeret hazır para yok. Varken ne yaptınız da yokken yapacaksınız. Hani nerede vaatler? Yazık değil mi çıkarılan veya sürülen işçilere. Şimdiye kadar devletten geçindiniz ama paralar suyunu çekice hepiniz sudan çıkmış balığa döndünüz. Cengiz Başkan siz de öğrenmişsiniz siyaseti iyice. Zam üstüne zam gören vatandaşa bir de biz vurmayacağız çıkışıyla, "2019 da suya zam mam yok" sevinmişti Manisa'lı.  Ne oldu zammın alasını geçiriverdin ortağınla. Hem de yüzde 40 gibi çılgın bir zamla. Bu arada zam konusunda dut yemiş bülbüle dönen AK parti'lileri de kutlamak lazım. Ortaklarına vermiş olduğu destekten dolayı. Neymiş almadan vermek Allah'a mahsusmuş. Evet bu belediye başkanları bir daha seçilmeyi rüyalarında görürler ama olur da aday olurlarsa bu halk da onlara güzel bir seçim dersi vermiş olur.

Saygılar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAĞ-KUR VE GSS' LİLERİN SAĞLIKTAN YARARLANMASI  MÜCADELEM SÜRÜYOR...
BAĞ-KUR VE GSS' LİLERİN SAĞLIKTAN YARARLANMASI MÜCADELEM SÜRÜYOR...
Grup Koridor'un Yeni Klibi 20 Ocak'ta Dinleyicilerle Buluşuyor
Grup Koridor'un Yeni Klibi 20 Ocak'ta Dinleyicilerle Buluşuyor