Reklamı Geç
Advert
Advert

ŞEHİTLERLE YAŞAMAK

ŞEHİTLERLE YAŞAMAK

Sevgili Okuyucularım;

    Son Dakika Haberlerde bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan Şehit haberleri almaya devam etmekteyiz. "İdlib’de sözüm ona mütabakat sonrası çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen Askerlerimizin, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 Şehidimiz, 1’i ağır olmak üzere 9’i yaralımız olduğu haberi ile uyanıyoruz. Tabi buna uyanma denirse!

    Bölgede tespit edilen hedefler müdahale ile, yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir haberleri ile teselli bulmaya çalışmaktayız. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ateşin düştüğü ailelerine,  milletimize başsağlığı ve sabır dileyerek, yaralılarımız için acil şifalar dileriz.

    Ancak Aralık ayında rejim saldırısı dalgasının başladığı bilinmekteydi. Rejim saldırılarının başlamasından bu yana yüz binin üzerinde sözüm ona Suriyeli ve bunların içerisinde öyle ya da böyle teröristler kimliklerini gizleyerek Türkiye sınırına göç etmiş oldu.

Haydi hayırlısı!

     Rejim güçleri harekâtı, Maaret el-Numan'ın güneyinde bir Türk gözlem noktasını kestiği bilinmekteydi. Bu rejim güçlerinin kuşattığı 3.cü Türk gözlem noktasıdır.
     Şimdi M4 ve M5 otoyolu kavşağında Saraqib'te 4.Türk gözlem noktasının kuşatılması daha mı yapılacak sorusuyla karşı karşıya kaldığımız günlerde bu acı şehit ve yaralılar haberi ulaşmış oldu.
    Rejim güçlerinin ilerlemesi, Türkiye'nin Trablus'ta Ulusal Anlaşma Hükümeti'ne destek için İdlib'ten Libya'ya en az 2 bin 400 ÖSO paralı militanı çektiği sırada olduğu söylenmektedir.
   Cumhur Başkanımız açıklamasında "İdlib’de bu bombalamaları ve saire durdurdunuz. Durdurmadığınız takdirde bizim artık sabrımız tükeniyor. Bundan sonra ne gerekiyorsa biz de bunu yapacağız.” Diye seslendi.
    Aynı gün Putin, "Bunu kabul etmeyiz. Rusya, İdlib bölgesine ilişkin Soçi Mutabakatı’ndaki yükümlülüklerini tümüyle yerine getiriyor” demesi iki ülke arasında gerilim oluşturmuştu.
    Aslında Orta Doğu'da herşey, Donalt TRUMP'ın ABD çıkar politikalarına dayanıyor. Bu politika ile ABD liderliğinde müttefik ülkeler koalisyonu ve Rusya ile ortak menfaat alanları oluşturularak çatışma görüntüleri ile sonra birlikte çalışma kabiliyetini test etme alanı olarak Suriye'nin seçilmesi oldu.
  Birlikte karar ver. Biri birimize dokunmadan çıkara dayalı Suriye İç Savaşına siyasi ve hukuki çözümü İsrail Filistin’de olduğu gibi 2 ci bir “YÜZYILIN BARIŞ ANTLAŞMASI” gibi sunmak mı olacak?

   Hedefte ne var derseniz! Rusya, baştan beri bir yarayı kaşı, kazı-kazan senaryosuyla  Şam'ın Suriye'de egemenliğini sağlamaya çalışırken, bununla birlikte bölgede güçlerini koruyan ABD ile PKK / PYD çıkarlarını da esas alıyor aslında.
   Yani Suriye ile Suriye Demokratik Güçleri koalisyonunu desteklemek,
PKK / PYD üzerinden ABD ve müttefiklerinin uluslararası hidrokarbon şirketleriyle Suriye bütünlüğünde bir şirket devletini inşa etmeye RUSYA ve ABD çalışıyor olamsınlar? Biz bu seneryonun neresinde yer alabiliriz acaba?

     Bekleyelim görelim.

    Sağlıklı yaşayın. Sağlıcakla kalın.
 

ŞEHİTLERLE YAŞAMAK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket