Advert

GAZETECİLER VE MÜLKİ İDARE AMİRLERİ

Sevgili Okuyucularım;

   Manisa Valimiz Sayın Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını Giritligil Hotel’de düzenlenen Kahvaltı toplantısında görevinin ikinci yılında, ikinci kez ağırladı.  Programa Yerel ve Ulusal gazetecilikte görev yapan gazeteciler büyük iliği ile katıldılar.

     Hür Işık Gazetesi Köşe yazarı olarak katıldığım bu toplantıya Manisa Valiliği Basın Yayın personeli ile birlikte Manisa Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sayın Ali Filikan ev sahipliği yaparcasına bütün konukları tek tek karşıladılar. Çeşitli Basın Kuruluş dernekleri ve Gazeteciler Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın ve GYD üyeleri de katılım sağladılar.

   Manisa Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ali Filizkan 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle yaptığı açılış konuşmasında;  

 “10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü bayram havasında kutlayamıyoruz. Bu Gün bizler için Bayram değil Dayanışma Günü olmalıdır.” Dedi.

  “ İş, özgürlük, barış, adalet taleplerimizin. Ne oranda? Gerçekleştirebildiğimizi de sorgulamamız gerekiyor.”   Diyerek,

    “Son beş yılda 7 bin üzerinde basın çalışanının işini kaybettiğini, bir  çok gazeteci, yönetici ve yazarın cezaevinde bulunduğunu, bugünkü ortamda özellikle 2019 yılında Manisa’ da 4, Türkiye genelinde 160 civarında yerel gazete, 20 ye yakın yerel TV kanalının kapanması, (Söylemedi lakin, MANİSA MEDYA TV’ da galiba dahil ) Ulusal ve yerel baz da  yazılı basının Tiraj kayıpları sektörü çıkmaz bir tünelin içine sokmuştur. Bu durumla yalınız Çalışan Gazeteciler değil, gazete sahiplerinin “işsizlik ve açlık kıskacında olduğunu” belirterek ilgili mercilere mesaj veriyordu.

  1980’LI Yıllardan Tanıdığım ve saygı duyduğum Ali FİLİZKAN topluma hitap ederken Temsil ve ilzamı layıkıyla yapıyordu.

   10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde ebediyete intikal eden basın çalışanlarımızı rahmetle anar iken, Ahmet KURŞUNDAN söz etmesi beni duygulara taşıdı.

   Cumhuriyetimizin temeline harç koyan, bedelini canıyla ödeyerek Ülkemizi işgale gelen Yunan’a “İlk KURŞUNU” atan İzmir den Gazeteci HASAN TAHSİN geldi aklıma.

    Düzenlenen programda Günün önemine ait bir konuşma yapan Sayın Valimizin, eğitimde başarıyı yakalamak için geliştirilen projelerden bahsederken, ağırlıklı olarak Okumanın önemini ve Gençliğin Sporla yoğunlaşmasının önemini anlattı.

   Kütüphaneler anlatılırken, yok olmak üzere olan, gittikçe azalan Kitap basımlarını ve Manisa’mızın Tarihi Müzedeki El Yazması eserlerin akıbeti ile Tarihe damga vuran Şehzadeler Şehrinin bilgi yoksulluğu yüreğimi burktu.

  Gençlik ve Spor konusunda ise;

   MANİSA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYON’u Kurucu Genel Başkanı olarak 10 Yıl yaptığım başkanlık sürecindeki zorlukları hatırlayarak nasıl 131 Amatör kulübü 1987 Yılında örgütlü yapıya kavuşturarak ve onun bünyesindeki Binlerce Sporcuları ne zorluklarla yaşama koşturduğumuzu anımsadım.

    Şimdi İlimizde 70’lere düşen Amatör Spor Kulübü sayısı ve azalan Sporcu gençleri düşünmekten korkuyorum.

    Sahi! 10 QCAK yalnız Çalışan Gazetecilerin Günü olarak kutlanmadı.

“Manisa Her Yerde Okuyor” Projesi kapsamında gazetecilere kitap dağıtan Sayın Valimiz Ahmet DENİZ'in gazetecilerle birlikte 10 dakika kitap okuması ise projeye ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi oldu.

Bu vesile ile bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, basın mensubu arkadaşlarımıza meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

      10 Ocak Mülkü Amirler İdareciler Günü de kutlandı.

   10 OCAK ÇALIŞAN İDARECİLER GÜNÜ Manisa 45 Otelde düzenlenen yemeğe; Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve eşleri katıldı.

   GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN Sevgili idarecilerimiz.

  Sayın Manisa Valimiz Ahmet Deniz, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla bir araya gelerek 10 Ocak İdareciler Günlerini kutlarken;

     Mülki idare amirliğinin özveri ile yapılması gereken bir meslek olduğunu ve bu mesleğe mensup olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Sayın Valimiz Ahmet Deniz “ Türkiye’nin her yerinde mülki idare amirliği, vatandaşların nezdinde sıkıntı ve problemleri çözen, güvenilir bir kurumdur” dedi.  İdarecilik mesleğinin, zorluk ve sıkıntılarının olduğunu ancak insanların kaderlerine güzel dokunuşlar yapmış olmanın, dertlerine çare olmanın, insanların hayır dualarını almanın kapılarını da açtığını vurgulayan Vali Deniz, “Devlet olmanın gereğini sevecen ve kucaklayıcı bir tavırla yerine getirmeye gayret ediyoruz” diye mesaj verdi.

 

    Sayın İdarecilerimizin, umarım Basının vefakâr çalışanlarının sorunlarına, Eğitimin ve Gençliğin umutlarına dokunarak Devlet olmanın gereğine katkı sağlarlar.

    

        Sağlıklı yaşayın sağlıcakla kalın.

       “Manisa Her Yerde Okuyor” Projesi kapsamında gazetecilere kitap dağıtan Sayın Valimiz Ahmet DENİZ'in gazetecilerle birlikte 10 dakika kitap okuması ise projeye ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi oldu. “Manisa Her Yerde Okuyor” Projesi kapsamında gazetecilere kitap dağıtan Sayın Valimiz Ahmet DENİZ'in gazetecilerle birlikte 10 dakika kitap okuması ise projeye ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi oldu.

Bu vesile ile bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, basın mensubu arkadaşlarımıza meslek hayatlarında başarılar diliyoruz

 

GAZETECİLER VE MÜLKİ İDARE AMİRLERİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket