Advert

MANİSA VALİSİ GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Manisa Valisi Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını ağırladı.

 

Giritligil Hotel’de düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz’in yanı sıra Manisa Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Yusuf Kahraman, Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nagihan Eroğlu, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve cemiyetin üyeleri, Gazeteciler Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın ve GYD üyeleri, gazeteciler katıldı.

 

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, 2019 yılının gazeteciler açısından çok kötü geçtiğini ifade ederek, binden fazla gazetenin kapandığını, gazetecilerin işsiz kaldığını vurguladı. Filizkan, Manisa Merkez’de 3 gazete olmak üzere il genelinde 4 gazetenin ve 1 televizyonun yayın hayatına son verdiğini kaydetti.

 

Manisa Valisi Ahmet Deniz, günün önemiyle ilgili yaptığı konuşmada; Gazetecilerin bir yandan görevlerini yerinen getirirken, bir yandan da şehrin tanıtımını yaptıklarını, vatandaşlara basın sayesinde daha çabuk ulaştıklarını belirtti.

 

Manisa’nın tarihiyle, kültürüyle, sanayisiyle önemli bir şehir olduğununun altını çizen Vali Deniz, Manisa’nın Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biri ancak Türkiye’nin Manisa’yı yeterince tanımadığını ve görevlerinin Manisa’yı en güzel şekilde tanıtmak olduğunu söyledi.

 

Birçok alanda başarılı olduklarını ancak eğitimde istenen seviyede olmadıklarının altını çizen Vali Deniz, eğitimde başarıyı yakalamak için projeler geliştirdiklerini ifade etti.

 

Vali Deniz, kitap okuma alışkanlıklarının artırmak için çalıştıklarını, çocukların herhangi bir spor alanıyla ilgilenmesini istedi. Vali Deniz, 32 kütüphanenin ihalesini yaptıklarını aktararak, 200 bin kitabı kütüphanelerle buluşturacaklarını açıkladı.

 

Vali Deniz, “Manisa Her Yerde Okuyor” Projesi kapsamında gazetecilere kitap dağıttı. Vali Deniz gazetecilerle birlikte 10 dakika boyunca kitap okudu.


 

MANİSA VALİSİ GAZETECİLERİ AĞIRLADI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket