Advert

"12. EGE İLLERİ TÜRKİYE TANITIM GÜNLERİ" BAŞKENTTE BAŞLADI

Ege illeri vakıf ve derneklerinin oluşturduğu EGEM platformunca düzenlenen "12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri" ANFA Altınpark Fuar Alanı'nda başladı.

 

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Kula Yaren Ekibinin sunmuş olduğu gösteriler sonrasında Aydın İlinin de efelerinin yapmış olduğu gösteri salondaki izleyiciler tarafından coşku ile izlendi.

 

Ege İlleri Türkiye tanıtım günleri platformunun düzenlemiş olduğu etkinliğe Manisa dan Demirci Belediyesi, Yunus Emre Belediyesi ve Kula Belediyesi Manisa’yı temsil etti.

 

12. Egem Platformu tanıtım günlerinin açılış programına Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ege bölgesinin daha önceki dönemlerde bakanlık yapmış milletvekilliği yapmış bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun bugün Ankara da 12. Gerçekleştirilen Ege İlleri Türkiye tanırım günlerine Kaymakamımız Kemal Duru ve ekibimizle birlikte katıldık.

 

 Tosun, tanıtım günlerine katılmaktaki amacımız Kula’nın tarihi turizmi kültürü gastronomisi ve diğer değerlerini Ankara da ki bu platformda ziyaretçilere anlatmak ve Kula’yı en iyi şekilde tanıtmaktı bunu da başarı ile gerçekleştirdik kısa bir süre hazırlandığımız bu platforma emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum dedi. 

 

Kula Kaymakamı Kemal Duru da bugün Ankara da 12. Si düzenlenen Türkiye tanıtım günlerine katılıyoruz amacımız birlik ve beraberlik içeri de Kula’yı en iyi şekilde hem içeride hem dışarıda tanıtmak bugünde Ankara da böyle bir tanıtıma ev sahipliği yapıyoruz, başta belediye başkanımız sayın Hüseyin Tosun ve ekibini teşekkür ediyorum dedi.

 

Bu yıl Aydın ilinin ev sahipliğinde yapılan ve Ege Bölgesi'ne özgü el işi takı ile yiyeceklerin Ankaralılarla buluştuğu tanıtım günleri etkinliği, 1 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek.

 

"12. EGE İLLERİ TÜRKİYE TANITIM GÜNLERİ" BAŞKENTTE BAŞLADI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Başkan Palabıyık’tan Çalışan Gazeteciler Günü yazısı
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket
Şehit Ailelerinden Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç'a Plaket